Atrakcie


2 km – 365 dní otvorený AQUAPARK TATRALANDIA
15 km – termálne kúpalisko Bešeňová
300 m – vodná nádrž Liptovská Mara
8 km – Prosiecka a Kvačianska dolina
14 km - Havránok- kultúrnohistorická pamiatka, vykopávky z čias Keltov
15 km – svetoznáme Demänovské jaskyne
18 km – najväčšie Slovenské lyžiarske centrum Jasná – Chopok sever
30 km – SKI PARK Ružomberok
25 km– lyžiarske stredisko, skanzen Zuberec


Aquapark Tatralandia Aquapark vďaka zdroju termálnej vody víta svojich návštevníkov počas celého roka. Pre návštevníkov sú pripravené termálne bazény a bazény s čírou ohrievanou vodou, 18 tobogánov a šmýkačiek, veľké detské ihrisko, obrí detský bazén s hradom Amazonia, detský kútik priamo v budove, ako aj veľkej športovej plochy. Pre tých, ktorý túžia v prvom rade po oddychu a regenerácii ponúkame relax v termálnych bazénoch s množstvom vodných masáží, či klasickú masáž.
Bešeňová Bešeňová - termálne kúpalisko, 6 bazénov s celoročnou prevádzkou. Geotermálne pramene(obsah lítiu) dosahuju teplotu až 61°C. V bazénoch je voda s 36-40°C, ktorá má blahodárne účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Stredisko poskytuje okrem kúpania aj relaxačné masáže, plážový volejbal, tobogan, ...
Lipt.Mara Priehrada Liptovská MaraSú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou. Ďalšie rekreačné strediská na severnom brehu priehrady: Bobrovník, Liptovská Sielnica. Plavba vyhliadkovou loďou – plavba trvá 1 hod. pre max 50 ludí, prístav je v obci Liptovský Trnovec, Kostol Liptovska Mara, Salaš Dechtáre.
Havránok Havránok - Archeologická lokalita na vrchu Úložisko pri priehrade Lipt.Mara. Našlo sa tu sídlisko z mladšej doby železnej (300-100 pred n.l.). V súčasnosti prebieha rekonštrukcia časti keltskej osady Kotínov s obetišťom z 1. storočia pred n.l. V 11. až 15. storočí tu stál slovanský drevený hrádok. Stavby tvoria archeologické múzeum v prírode, možno prezrieť rekonštrukcie keltských stavieb, latenskú hradbu a bránu, stredovekú obrannú priekopu, most, dlaždené nádvorie a suterén drevenej, obytnej veže, stredoveký kostol.
Jaskyne Demänovské jaskyne Demänovský jaskynný systém dlhý asi 25 km. Kde sú 2 jaskyne, Demänovská Jaskyňa Slobody (8400m) - Najnavštevovanejšia jaskyňa na Slovensku. Sprístupnených je 1800 m. Demänovská ľadová Jaskyňa (1750 m dlhá), sprístupnených 650 m. Na okraji obce Važec je to Važecká Jaskyňa (530 m). Boli tu nájdené kosti jaskynného medveďa.